Astrolog

wirowanie
wirowanie

Pewien człowiek znał się na astrologii. Pytał o szczegółowe daty urodzin, porównywał liczby i ruchy planet. Względem ruchu planet zestawiał człowiecze losy w logiczne zdarzenia i nieuniknione wypadki. Przy pomocy map nieba i długiej linijki nakreślał przyszłe wydarzania. Ludzie wychodzili od niego zadziwieni trafnością przepowiedni. Jednak pewnego dnia ogłoszono niezbite dowody, iż Wszechświat się rozszerza, gna, pędzi w nieznane lecz również każdego dnia giną słońca i całe galaktyki. Wszechświat jest wirowaniem i zmianą.

Czy sądzisz, że astrolog zwątpił w prawdziwość swoich pomiarów? Czy sądzisz, że ludzie zwątpili w astrologa?

Astrolog
Oceń artykuł

Udostępnij:
Maciej Bennewicz

Maciej Bennewicz

Dyrektor Instytutu Kognitywistyki, wykładowca mentoringu i coachingu, pisarz, socjolog, coach, terapeuta, superwizor.

2 komentarzy

 1. a jesli astrologia nie jest prosta matematyka,z ktotej mozna wyliczyc los?a jedynie iluzja roztaczana przed niedowierzajjacym klientem,ze ma pozory nauki czy pseudonauki?

  a jesli mimo tego dziala,to …moze po prostu dziala na zupelnie innej zasadzie?
  jak na przyklad leki homeopatyczne?

  w jakikolwiek horoskop bym nie zajrzala,moj los czy oparty o uklad sloncza i saturna czy karte tarota,a nawet o szklana kule ,mowi za kazdym razem to samo….chocbym nie chciala….rozwoj ,rozwoj ,rozwoj

  a ja chetnie chcialabym coc raz uslyszec ,jak w piosence „:Pod Buda”
  przed toba slawa,wieczna zabawa,zdrowie jak dzwon ,wygodny tron”…..
  ;)))))))))))))))))))

 2. Przeciętni ludzie aż tak daleko nie wybiegają myślami….potrzebują autorytetów… a może ten co mówi o rozszerzaniu Wszechświata kłamie….

Komentarze są wyłączone.