Sklep

nocą
nocą

Złodzieje przychodzili w nocy i okradali sklep.

– Czemu nie założysz krat? – ludzie pytali właściciela.

– Dlaczego nie kupisz psa albo nie wynajmiesz stróża? – dziwili się inni.

– Prędzej zamknę sklep niż ulegnę lękowi – odpowiadał. – Dopiero lęk mógłby mnie zniszczyć.

Sklep
5 (100%) 1 vote

Udostępnij:
Maciej Bennewicz

Maciej Bennewicz

Dyrektor Instytutu Kognitywistyki, wykładowca mentoringu i coachingu, pisarz, socjolog, coach, terapeuta, superwizor.

4 komentarzy

  1. Ten sklepikarz coś dosypał do produktów…..

  2. Kazda przeszkoda odstrasza złodzieja. Warto pomyśleć nad rozsadnymi zabezpieczeniami. Nie dac się zwariować i mieć sposoby…atrapy odstraszające…

  3. Zaryzykowałabym tezę, że lęk, w ogóle lęki i rywalizacja to znaki naszych czasów. Co mało pocieszające właśnie przeczytałam ciekawy artykuł w którym cyt. Gazzaniga pisze, że nawet działanie naszego mózgu polega na nieustannym współzawodnictwie poszczególnych struktur. Czyżbyśmy mieli tę rywalizację już w genach?

    A tu w koanie właściciel sklepu budzi co najwyżej politowanie, wychodzi na naiwnego dziwaka, który nie broni swojego dobytku rękami i nogami, nie rywalizuje z czasem i nie chce ukarać tych, którym wszyscy już wymierzyli pewnie „ząb za ząb”.
    Bardzo na czasie te lęki, panika, obawy i psychozy. Teraz łatwo mogą być pożywką we Francji i krajach mocno już wielokulturowych. Założę się, że wiele osób po Galeriach i dworcach chodzi z duszą na ramieniu w obawie przed ciemnoskórymi, podejrzanymi osobnikami z odmienną mową? Można przeżyć życie ciągle się bojąc, wieszcząc apokalipsę i karmić się tragediami z mediów? Można. Tylko jaką jakość jemu to odbiera? Smak? I wcale to go nie wydłuża i nie ratuje?
    Pozdrawiam

  4. hmm z perspektywy prowadzenia dobrze prosperującego biznesu – nierozsądne, prowadząc takowy chcesz zabezpieczyć się na „każdą” (każdej nie przewidzisz) ewentualność, po prostu minimalizując ryzyko. Pod kątem osobowości, bycia człowiekiem, bycia sobą – lęk jest tylko wyobrażeniem odnośnie rzeczywistości bazując na przeszłości, a teraz jest tylko teraz;d

Komentarze są wyłączone.